9 príjmov oslobodených od platenia dane v roku 2019

Príjmy, ktoré sú od dane oslobodené alebo sa nezdaňujú, sa v daňovom priznaní neuvádzajú. Pre rok 2019 platí, že ak v tomto kalendárnom roku dosiahol občan príjem vyšší ako 1 915,01 eur, tak sa na neho táto povinnosť vzťahuje. Existujú ale aj príjmy, z ktorých sa neplatia dane.

Oslobodené môžu byť viaceré príjmy z predaja nehnuteľnosti, výživné, dávky, štipendiá a pod. Zákon však presne stanovuje, za akých podmienok.

Nestíhate podať daňové priznanie? Odložte si ho! Ako si predĺžiť lehotu na podanie daňového priznania v roku 2019?

Pridané:
10 marec, 2019
Téma:

  Nestihnete podať daňové priznanie do konca marca? Predĺžte si lehotu podania až o tri mesiace. Tento rok už odklad podávame elektronicky, na špeciálnom tlačive a čas máme do 1. apríla 2019.

  Termín podania daňového priznania sa nezadržateľne blíži. Pre tých, ktorí nemajú všetky dostatočné podklady, prípadne si z akéhokoľvek iného dôvodu chcú predĺžiť lehotu na podanie daňového priznania a zaplatenia dane, sa blíži posledný termín na podanie odkladu.

  Ako si spočítať hypotéku? Kedy už neplatíte úroky?

  Niekedy prichádzame do kontaktu so situáciou, kedy naozaj nevieme začo platíme. Tieto otázky nám veľakrát nastolí najmä hypotéka, alebo pôžička. Platíme, platíme a stále na výpise vidíme len pár eur, ktoré sme z istiny dokázali orezať. Nahliadnime spolu do podrobností výpočtu, aby sme lepšie dokázali čítať výpisy z úveru.

  Vedenie účtovníctva v Estónsku - krajine IT a cloudu

  Pridané:
  15 január, 2015
  Téma:

   Pobaltská krajina sa stala elektronickým tigrom. Na prilákanie investorov bude udeľovať elektronické občianske preukazy, ktoré umožnia nielen podnikateľom, ale aj turistom využívať stovky štátnych služieb na webe. Všetky procesy a byrokraciu sa snažia zjednodušovať a upravovať. Nevyhlo sa tomu ani vedenia účtovníctva, ktoré sa vedie v jednotnom účtovnom programe, ktorý bol naprogramovaný transparentne v štátnej firme a komunikuje priamo s daňovníkmi. 

   6 najčastejších chýb v podaných daňových priznaniach

   Pre daňové subjekty je vhodné poučiť sa z niektorých najčastejšie sa opakujúcich chýb, ktoré pri podávaní daňových priznaní evidujú daňové úrady, a to podľa skúseností z minulosti i súčasnosti. Skompletizovali sme Vám zoznam najčastejších chýb v daňových priznaniach fyzických osôb, ktorý zverejnilo Finančné riaditeľstvo.

   Ktorý podnikateľský účet je najvýhodnejší?

   Čo sa týka podnikateľských účtov, niektoré banky ponúkajú účty len pre živnostníkov, iné zas aj pre právnické osoby, samosprávy, bytové družstvá a iné organizácie. Banky bežne ponúkajú pre korporátnu klientelu na výber z troch až štyroch balíkov služieb, ktoré sa rozlišujú obsahom jednotlivých balíkov a zároveň aj cenou balíkov.

   Outsourcing účtovníctva už aplikuje 82% malých a stredných podnikov

   Účtovníctvo je nesmierne komplexnou a náročnou činnosťou, ktorá zaberá určitú časť času i vynaložených nákladov. Pre viaceré malé a stredné podniky je viac ako náročné získať do svojich služieb účtovníka, ktorý by dokonale ovládal všetky činnosti, bol flexibilný a zároveň finančne nenároční. Ceny outsourcingu účtovníctva sa dostali na takú úroveň, že pre malý a stredný podnik už nemá význam investovať do full-time kontraktu s účtovníkom, ale volia outsourcing.