Ako si spočítať hypotéku? Kedy už neplatíte úroky?

Niekedy prichádzame do kontaktu so situáciou, kedy naozaj nevieme začo platíme. Tieto otázky nám veľakrát nastolí najmä hypotéka, alebo pôžička. Platíme, platíme a stále na výpise vidíme len pár eur, ktoré sme z istiny dokázali orezať. Nahliadnime spolu do podrobností výpočtu, aby sme lepšie dokázali čítať výpisy z úveru.

Vedenie účtovníctva v Estónsku - krajine IT a cloudu

Pridané:
15 január, 2015
Téma:

  Pobaltská krajina sa stala elektronickým tigrom. Na prilákanie investorov bude udeľovať elektronické občianske preukazy, ktoré umožnia nielen podnikateľom, ale aj turistom využívať stovky štátnych služieb na webe. Všetky procesy a byrokraciu sa snažia zjednodušovať a upravovať. Nevyhlo sa tomu ani vedenia účtovníctva, ktoré sa vedie v jednotnom účtovnom programe, ktorý bol naprogramovaný transparentne v štátnej firme a komunikuje priamo s daňovníkmi. 

  6 najčastejších chýb v podaných daňových priznaniach

  Pre daňové subjekty je vhodné poučiť sa z niektorých najčastejšie sa opakujúcich chýb, ktoré pri podávaní daňových priznaní evidujú daňové úrady, a to podľa skúseností z minulosti i súčasnosti. Skompletizovali sme Vám zoznam najčastejších chýb v daňových priznaniach fyzických osôb, ktorý zverejnilo Finančné riaditeľstvo.

  Ktorý podnikateľský účet je najvýhodnejší?

  Čo sa týka podnikateľských účtov, niektoré banky ponúkajú účty len pre živnostníkov, iné zas aj pre právnické osoby, samosprávy, bytové družstvá a iné organizácie. Banky bežne ponúkajú pre korporátnu klientelu na výber z troch až štyroch balíkov služieb, ktoré sa rozlišujú obsahom jednotlivých balíkov a zároveň aj cenou balíkov.

  Outsourcing účtovníctva už aplikuje 82% malých a stredných podnikov

  Účtovníctvo je nesmierne komplexnou a náročnou činnosťou, ktorá zaberá určitú časť času i vynaložených nákladov. Pre viaceré malé a stredné podniky je viac ako náročné získať do svojich služieb účtovníka, ktorý by dokonale ovládal všetky činnosti, bol flexibilný a zároveň finančne nenároční. Ceny outsourcingu účtovníctva sa dostali na takú úroveň, že pre malý a stredný podnik už nemá význam investovať do full-time kontraktu s účtovníkom, ale volia outsourcing.

  7 tipov ako znížiť základ dane v účtovníctve

  Téma:

   Máme tu posledný mesiac aby sme popracovali na zefektívnení daňového základu v účtovníctve vašich podnikaní. Na aké výdavky by ste nemali do konca roka zabudnúť? Čo všetko si môžete dať do účtovníctva? Od nového roka sa mení novela zákona, preto to čo platí v roku 2014 už od roku 2015 nebude úplne pravda. O všetkom podstatnom, ale budeme informovať na našom blogu.

   4 rady ako nenaprávať škody po účtovníkovi

   Téma:

    Čo všetko môže zachrániť dobrý účtovník vo firme? Určite veľa. A hoci do daňového priznania príjmov má ešte väčšina podnikateľov ďaleko, koniec roka je presne na to, aby sa skontaktovali s účtovníkmi, ak to neurobili už doteraz. Mali by sa napríklad dozvedieť, aký bude ich predbežný základ dane alebo aké majú v účtovníctve nedaňové výdavky, prípadne, čo umožňuje v ich prípade optimalizácia.